Louboutin haul

2019. november 20.

Aki ismer, az tudja, hogy oda vagyok a Christian Louboutin cipőkért. Bár egy ideje nem hordok tűsarkúkat, azért így sem kell lemondanom a dizájner lábbelikről.
Pár hónapja kinéztem magamnak ezt a szegecses Louis Juniort, de nem mertem megrendelni próba nélkül. Pici lábam van, ráadásul két méret közötti, azaz három lehetőség (35, 35.5 és 36) közül kellett volna látatlanban eltalálnom a jót. Nagy mázli, hogy végül elmentünk Londonba és nem online rendeltem meg, mert ráfáztam volna, ugyanis mint az a boltban kiderült, a legritkább eset állt fenn, mikor is a 35-ös volt a leginkább passzentos és kényelmes.


A cipő maga kívül és belül is borjúbőrből készült. Isteni puha, pehelykönnyű, állati jól néz ki és állítom, hogy kényelmesebb, mint Hamupipőke üvegcipője. Mármint komolyan, ez az a cipő, ami az első pillanattól fogva kényelmes. Teljesen odáig vagyok érte.

Na de miért ilyen drága egy Louboutin cipő?
Minden egyes cipő kézzel készül, méghozzá Európában, ahol mint tudjuk, sokkal többe kerül bármit is gyártatni, mint ázsiai országokban gyerekekkel. A cipellők első osztályú alapanyagokból készülnek, amik sokszor igen különlegesek (pl tollak, szőrmék), a beszerzésük körülményes, esetleg távoli egzotikus országokból valók, vagy nehezen hozzáférhetők. Ezen felül meg kell fizetned a tervezést és persze magát a tervezőt is. Kétség nem fér hozzá, a Louboutin cipő (státusz)szimbólum, de itt nem csak erről van szó. A minőségnek mindig ára van.

Louboutin egyébként nem csak cipőket, de kiegészítőket és sminktermékeket is gyárt, így ha már ott voltam, lementem pár szintet a Selfridges beauty részlegére, ahol kapni ezeket a csodákat. Sajnos a sok dolog közül, amiket online kinéztem, csak egyet tudtam zsákmányolni, mivel a többi vagy nem volt készleten, vagy nem olyan volt élőben, mint reméltem. Persze így is örültem, mint majom a farkának.



Velvet Matte Lipstick - Miss Loubi (3.8g)
Ezek a gyönyörű rúzsok olyanok, mint valami ékszer. (Legalábbis szerintem. Laura barátném először karácsonyfadíszre, majd... nos, valami teljesen másra tippelt, mikor megmutattam neki.)
A boltban az eladók kis fehér kesztyűvel csomagolják be neked és először egy elegáns, fényes fekete dobozba, majd egy hozzáillő tasakba teszik. A luxusérzés garantált.


A rúzs jelenleg 18 árnyalatban kapható, mindegyik kézzel készül, nem tartalmaznak parabéneket, ftalátokat, ásványi olajokat, valamint DEA mentesek. Az üzletben 70£ (kb 28.000 forint), míg online 65, de ott állandóan el vannak fogyva a színek.
A kis bársony rész alatt találsz még egy selyemtasakot is a rúzsodnak, ezzel elkerülheted, hogy a táskába bedobva megkarcolódjon a külseje, vagy netán leessen a kupakja, nem mintha túl nagy esélyt látnék bármelyikre is. A rúzs tokja fémből készült, igencsak nehéz, 70g. (Viszonyításképp, egy átlagos MAC rúzs 20.5g.)
Az első kép a boltban készült, így vannak kihelyezve a rúzsok. Most mondjátok, hogy nem gyönyörű!

 
Maga a rúzs krémes, könnyen kenhető. Erősen pigmentált, de azért másfél-két rétegben mutat a legjobban. Tartós, nem mozdul el, nem kopik az órák során és az ajkakat sem szárítja. Az árnyalat gyönyörű, hasonlít az egyik kedvenc MAC rúzsomra (Toxic Tale), ami sajnos az utóbbi időkben csak limitált kollekciók része volt. 


A képen a három szín bazira egyformának tűnhet, élőben azért jobban átjön az árnyalatbeli különbség, bár nem minden fényviszony között. A biztonság kedvéért elmondom, hogy a MAC rózsaszínesebb, míg a Louboutin inkább korallos, a Huda rúzs pedig bár nagyon vörösnek tűnik, (szájon sok fényviszony között kifejezetten pinkes árnyalatú, mintsem vörös), a valóságban épp csak egyel pirosabb, mint a MAC. Szóval ha a másik kettő közül valamelyik rúzst szereted, netán a kedvenceid egyike, a Miss Loubi árnyalattal sem nyúlhatsz mellé. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése